Pokyny ke studiu

POKYNY K PŘIHLÁŠENÍ A KE STUDIU VE VIRTUÁLNÍ MOZKOCVIČNĚ

1.Jak vytvořím svůj nový účet (zaregistruju se na stránky)?

Vytvoření účtu je velmi jednoduché. Vpravo nahoře klikněte na odkaz Přihlásit se a poté vpravo Začněte nyní vytvořením nového účtu! Vyplňte požadované kolonky, červeně označené jsou povinné. Všechny údaje, které uvedete, budete moci později změnit, kromě uživatelského jména. Uživatelské jméno si můžete zvolit jakékoli, ale vaše jméno a příjmení musí být pravdivé a správně česky (např. velká písmena na začátku jména), budete je mít uvedeny na potvrzení o účasti v kurzu a na faktuře. Klikněte na tlačítko Vytvořit můj nový účet. Na vaši e-mailovou adresu bude odeslán aktivační e-mail s jednoduchými pokyny k dokončení vaší registrace. Přihlaste se do své e-mailové schránky a registraci potvrďte kliknutím na odkaz. Odkaz Vás vrátí zpět do Virtuální mozkocvičny.

Důležité upozornění: Vaše osobní údaje nejsou nikomu viditelné.

2. Jak se na stránky přihlásím a odhlásím?

Pro přihlašování použijte panel Přihlásit se vpravo nahoře. K odhlášení použijte odkaz Odhlásit se v pravém horním rohu stránky.

3.Jak si mám objednat kurz?

Pokyny k objednání kurzů naleznete pod odkazem JAK OBJEDNAT KURZY v menu.

Před objednáním kurzů budete muset vyplnit další pole ve svém profilu – datum narození (ten pak budete mít na certifikátu z kurzu) a fakturační údaje. Kurzy hradíte sami? V profilu vyplňte v sekci Fakturační údaje vaši adresu. Kurzy hradí zaměstnavatel? V profilu do sekce Fakturační údaje vyplňte adresu zaměstnavatele. Dále ještě vyplňte pole Instituce (název zaměstnavatele) a pole IČO (IČO zaměstnavatele).

4. Jak upravit profil

Po přihlášení klikněte v levém panelu Nastavení na Nastavení mého profilu-Upravit profil a doplňte požadované kolonky. Stejným způsobem si pak můžete upravit nebo měnit další informace.

5. Jak začnu studovat?

Celý proces je velmi jednoduchý. Jakmile dostanete e-mailem upozornění, že jste byli zapsáni do objednaných kurzů, můžete se přihlásit na stránky. Na hlavní stránce vpravo nahoře se v panelu Moje kurzy zobrazí kurzy, do kterých jste byli zapsáni. Kliknutím na název kurzu ho zobrazíte.

Kurz je rozdělen do 4 kroků - Studijní materiál, závěrečný test a potvrzení o účasti – certifikát. Kliknutím na Studijní materiál si stáhnete učební text. Pro prohlížení textu musíte mít nainstalovaný ve Vašem PC program pro čtení souborů PDF. Typicky je to Adobe Reader. Text si prostudujte. Studovat můžete libovolně dlouho a klidně studium přerušit. Do textu se můžete kdykoli vrátit, třeba až následující den. Máte-li pocit, že jste získali dostatečné znalosti ze studijního textu, text uzavřete a přejděte na test.

6.Jak zvládnu test?

Test obsahuje 10 otázek typu pravda/nepravda. Vaším úkolem je tedy určit, zda tvrzení je pravdivé, či nikoli. Jakmile test zahájíte, máte 60 minut na jeho dokončení. Čas se odpočítává vlevo. Po zodpovězení všech 10 otázek testu, klikněte na tlačítko Odeslat vše a ukončit pokus. Ihned se dovíte Váš výsledek. Jestliže odpovíte alespoň na 8 z 10 otázek správně, získáte potvrzení o účasti. Kliknutím na tlačítko Dokončit prohlídku se dostanete na stránku s celkovou reakcí. Poté klikněte na Pokračovat, a vrátíte se zpět do kurzu. Klikněte na Potvrzení o účasti. Potvrzení se zobrazí.

7. Co se stane, když test nezvládnu?

Pokud odpovíte na méně než 8 otázek správně, pokus je neúspěšný. Opakovat ho můžete nejdříve za 1 hodinu. To je čas, ve kterém se můžete vrátit k učebnímu textu a vyhledat, co Vám nebylo jasné. Pokud ani podruhé nejste úspěšní, třetí a každý další pokus můžete opakovat nejdříve za 24 hodin.

8.Jak získám potvrzení o účasti?

Úspěšně jste dokončili test? Vraťte se do kurzu - viz bod 6 a klikněte na Potvrzení o účasti. Poté klikněte na tlačítko níže pro zobrazení potvrzení a odeslání potvrzení jako přílohy e-mailem. Potvrzení si můžete ihned vytisknout a zároveň se odešle na Vaši e-mailovou adresu, takže vytisknout si ho můžete i později.

Důležité upozornění: Všechny materiály jsou chráněny autorským právem a jejich použití je omezeno na studium v naší škole. Bez souhlasu autora není povoleno materiály ani jejich části kopírovat.

Upozornění pro zdravotníky: Nestudujte více kurzů denně, vystavujete se riziku neuznání kreditů. Předpokládá se, že kurz má časovou dotaci cca 4 hodiny. Je proto pochopitelné, že během jednoho dne nemůžete absolvovat 5 kurzů. Z uvedeného vyplývá, že teoreticky zvládnete absolvovat kurzy 2 tj. 8 hodin. Nicméně tento postup nedoporučujeme z hlediska nároků na koncentraci během studia. Potvrzení o účasti si kvůli správnosti data zobrazte INHED po ukončení testu. Zobrazením potvrzení totiž kurz končí a datum, kdy si potvrzení zobrazíte, na něm budete mít.

Dotazy ke studiu můžete položit do fóra: Poradna

Také si přečtěte odpovědi na Často kladené dotazy - FAQ

Vyzkoušejte si kurz pro hosty: Jak studovat ve Virtuální mozkocvičně

Naposledy změněno: Sobota, 11. květen 2013, 16.41